Pytanie Pacjenta: Co to jest wędzidełko?

Wędzidełko to cienki fałd skórny zlokalizowany na brzusznej powierzchni prącia łączący napletek z żołędzią prącia. Każdy mężczyzna wie, że jest to miejsce szczególnie wrażliwe.
Dla większości mężczyzn wędzidełko napletkowe tak naprawdę nie ma znaczenia, używają swoich penisów nie zastanawiając się tak naprawdę, po co natura to wszystko stworzyła.
Do gabinetów urologicznych zgłaszają się młodzi mężczyźni, zaniepokojeni silnym bólem podczas wzwodu członka, szczególnie podczas odbywania stosunku.
Ból jest zlokalizowany na brzusznej powierzchni prącia, po dokładnych oględzinach bolesnej okolicy można zobaczyć jakby napiętą nitkę trzymającą od spodu żołądź, co często powoduje jego zagięcie brzuszne.
Jest to krótkie wędzidełko, które uniemożliwia pełne zsunięcie napletka z żołędzi.

wędzidełko, nasze sekrety, IGE, urolog lublin

Pytanie Pacjenta: Mam krótkie wędzidełko, czy to problem?

Krótkie wędzidełko nie stanowi zagrożenia dla Twojego zdrowia jednak powoduje ból podczas stosunku. Krwawienie z silnym bólem towarzyszy zerwaniu wędzidełka czasami wymaga to założenia szwów. W większości przypadków krwawienie szybko ustępuje i jest to taki naturalny sposób leczenia krótkiego wędzidełka.

Pseudo dobrych rad typu: – rozciągaj wędzidełko onanizując się oraz – jak się zerwie to dobrze, nie należy moim zdaniem taktować poważnie. Gdy jednak posłuchasz to jest pewne że będziesz odczuwał niepotrzebny ból a ponadto miejsce po licznych zerwaniach często bliznowacieje i nie daje to fantastycznego efektu kosmetycznego. Leczeniem z wyboru krótkiego wędzidełka jest zabieg operacyjny.

Pytanie Pacjenta: Jak wygląda zabieg?

Jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym – oznacza to, że w miejsce wędzidełka lekarz podaje środek znieczulający, niestety przez nakłucie igłą, ale bardzo cienką. Tylko przez chwilę lekko boli. Alternatywą jest znieczulenie ogólne, ale naprawde niewarto. Następnie lekarz nacina poprzecznie wędzidełko i zszywa podłużnie szwami rozpuszczalnymi.

Pytanie Pacjenta: Jak długo trwa zabieg?

Około 15 minut.

Pytanie Pacjenta: Czy zabieg jest niebezpieczny?

Jest to zabieg bezpieczny dający bardzo dobre efekty. Oczywiście powinien być wykonany przez doświadczonego lekarza.

Pytanie Pacjenta: Co po zabiegu?

Po zabiegu możesz odczuwać niewielki ból, na który pomagają zwykłe środki przeciwbólowe takie jak paracetamol itp. Po ustaniu lekkiego krwawienia nie ma konieczności noszenia opatrunków.
Ważna jest higiena, czyli codzienne mycie rany np. szarym mydłem lub mydłem przeciwbakteryjnym. Nie należy stosować mokrych okładów na ranę, rana powinna być sucha.
Dlatego nie należy się kąpać w wannie tylko pod prysznicem.
Ranę można (po umyciu) spryskiwać antybiotykiem w sprayu. Z reguły nie ma konieczności stosowania antybiotyków doustnych.
Przez około dwa tygodnie po zabiegu należy zachować wstrzemięźliwość seksualną, aż do wygojenia rany. Szwy zakładane podczas zabiegu z reguły są rozpuszczalne i nie wymagają zdejmowania.

<script>
(function(i,s,o,g,r,a,m){i[‚GoogleAnalyticsObject’]=r;i[r]=i[r]||function(){
(i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),
m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)
})(window,document,’script’,’https://www.google-analytics.com/analytics.js’,’ga’);

ga(‚create’, ‚UA-105353483-1’, ‚auto’);
ga(‚send’, ‚pageview’);

</script>